BELYSNING / Bordslampor / Bordslampfot 13242390
nr 1324 2390
Bordslampfot
nysilver, 1930-tal. Höjd: 34 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
200 kr
måndag 4 maj 2020
kl 18:13:59
100 kr
150 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.